Veřejné fórum pro obor spojovací materiál  |  Přidat příspěvek

Příspěvky vyjadřují názory návštěvníků ŠROUB A MATKA.CZ. Nemůžeme ovlivnit jejich obsah a proto nevyjadřují náš názor. ŠROUB A MATKA.CZ si vyhrazuje právo neseriózní příspěvky odstraňovat či zkracovat. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.
 

11.05.2020 | Jindřiška Stará
Souhlasím s panem Romanem Sedláčkem. Matice přece neexistují.
 
09.05.2020 | Roman Sedláček
Dobrý den, domnívám se, že zdejší fórum je to nevhodněšjší pro můj dotaz. Zítra je Mezinárodní den matek. Domnívám se, že by tedy měl být i Mezinárodní den šroubů, ale nikde jsem ho nenašel, ani na wikipedii https://cs.wikipedia.org/wiki/Mezinárodní_dny_a_roky Neměli bychom začít o jeho vznik usilovat? Vždyť bez šroubu matka nemá smysl. Mohl by se pro úsporu slavit společně s Mezinárodním dnem otců, třetí neděli v červnu. Děkuji za vaše názory, Roma Sedláček
 
09.12.2019 | Martin Šritr
Prosím o info jak je to se značením průměrů podložek. U podložek dle ČSN je zavedeno značení dle vnitřního průměru. U podložek dle DIN se setkávám se značením dle závitu příslušného šroubu, někdy včetně písmene M. Je to chyba, nebo každý systém je jiný?
 
29.11.2017 | Karel Gala
Muze mi prosim nekdo poradit s volbou koeficientu bezpecnosti pro sroubovy spoj zatizeny silou v ose sroubu. Dotahovany v zatizenen stavu bez predpeti. Sroub je namahan na tah a krut. Mam spocitane redukovane napeti v sroubu. Ale nevim jaky mam zvolit koeficient bezpecnosti vzhledem k mezi kluzu. Jedna se o stazeni domu kruhovou tyci , opatrenou ma koncich zavitovou tyci. Zavit je metricky , valcovany. Povrch natren barvou. Dekuji.
 
24.04.2017 | Stefan Vohnicky
Měl by někdo zájem o větší množství šroubů, hřebíků, vrutů a dalšího spojovacího materiálu nebo o třídící boxy na šroubky, plastikové kufry na nářadí a jiný spotřební materiál pro řemeslníky a domácí dílny? (Z pozůstalosti, nekomerční nabídka, jen vlastní odvoz!) Cena dohodou. Nejsem platce DPH. Místo uložení: Osnabrück, NSR.
 
10.02.2017 | Roman Vistak

Příloha
Zdravím, mám takový dotaz, tak doufám, že se najde nějaká dobrá duše a poradí :) Potřebuji sehnat matku o velikosti 36, ale s jiným závitem, než se vyrábí sériově (potřebuji ji jako náhradu za klasický úchyt na vyvažovačku alu kol) . Byl jsem ve čtyřech firmách se spojovacím materiálem, ale bezvýznamně. Všichni nabízí jen standardní provedení. Poradíte prosím, na koho se obrátit, zda někdo prodává tyto matice i s více druhy závitů? Popřípadě někdo, kdo by mi ji dokázal vyrobit? Děkuji mockrát. Nejlépe Brno a okolí
 
22.11.2016 | ŠROUB A MATKA.CZ
Od 2.2. do 5.2. 2017 probíhá na Výstavišti Praha - Holešovice 12. MEZINÁRODNÍ VELETRH DŘEVĚNÝCH STAVEB a 12. VELETRH MODERNÍHO VYTÁPĚNÍ. Náš server je MEDIÁLNÍM PARTNEREM těchto veletrhů.
 
02.11.2015 | Jan Borovský
Prosím o radu. Potřebuji koupit šrouby na příslušenství horského kola. Předpokládal jsem, že na kole jsou šrouby jen z nerezu, ale když jsem si koupil nerezové já, byly ošklivé (šedivé a matné). Z čeho jsou standardně šrouby na horských kolech když nereznou a přesto jsou krásné a lesklé?
 
29.09.2015 | ŠROUB A MATKA.CZ
Na náš server byl právě přidán nový PR článek DOMÁCÍ KUTILOVÉ I PROFESIONÁLOVÉ NAKUPUJÍ U BMKCO, s.r.o.
 
29.07.2015 | Zbyněk Škrampal
Já bych si to taky myslel:http://eshop.normservis.cz/norma/din-975-1.9.1986.html Ostatně jsem nikdy nepochopil důvod souběhu norem 975 a 976. Každopádně je to tak zažité, ze to ještě na trhu bude nějakou dobu fungovat.
 
29.07.2015 | Vladimír Buk
Jeden náš odběratel nás informobal, že byla zrušena norna DIN 975 - závitové tyče a nyní platí DIN 976 , pro stejný druh. Může to někdo dále potvrdit ?
 
21.05.2015 | ŠROUB A MATKA.CZ

Příloha
Vyzkoušejte si 2 novinky na našem národním serveru. Nadpisu VYHLEDAT SPOJOVACÍ MATERIÁL na úvodní stránce jsme na základě vašich četných žádostí přidali odkaz. Do této sekce se tak nyní můžete dostat rychleji a bez nutnosti vyplňovat údaje o hledaném spojovacím materiálu. Vyzkoušejte. V sekci SEZNAMY FIREM naleznete u každé registrované firmy i seznam poboček v ČR. Nově jsme ke každé pobočce přidali i automaticky generovaný odkaz na MAPU. Vyzkoušejte. Těšíme se na další vaše nápady...
 
03.04.2015 | ŠROUB A MATKA.CZ

Příloha
Časopis Konstrukce uveřejnil ve svém únorovém vydání článek ŠROUB A MATKA.CZ - oborový informační server v novém. Jeho plné znění si můžete přečíst i na našem serveru.
 
17.03.2015 | Vladimír Buk
Pane Špinar, šroubek dle Vašeho zveřejnění na foto je dle DIN 7981 C-H , rozměr dle nepřesného odhadu z foto je ST 4,2 x 13 /průměr x délka závitu. Poptejte třeba na tomto portálu nebo u jiných dodavatelů(FABORY aj.
 
16.03.2015 | Petr Špinar

Příloha
Dobrý den, mohli by jste mi prosím poradit , jak se dá sehnat šroub na této mé fotografii, jaká je to norma či kde se dá objednat , slouží k přidělání vázání na běžecké lyže . Předem moc děkuji za pomoc a odpověď.
 
04.03.2015 | ŠROUB A MATKA.CZ
Český národní oborový server ŠROUB A MATKA.CZ je OFICIÁLNÍM MEDIÁLNÍM PARTNEREM mezinárodního veletrhu upevňovací techniky FASTENAL FAIR 2015 v německém Stuttgartu.
 
13.02.2015 | ŠROUB A MATKA.CZ
PRO: Ing.Holý | O zařazení ruských norem ГОСТ vzhledem k minimálnímu zájmu zatím neuvažujeme. Převodník DIN x ГОСТ jsme však na internetu dohledali například ZDE...
 
12.02.2015 | Vladimír Buk
Sdělení pro pana Ing.Holého: Ekvivalentem k Vámi uvedené ruské normě je norma DIN 561.
 
12.02.2015 | Ing. Bohdan Holý
Nenašel jsem zde informace ruských normách, nevíte někdo jaká je adekvátní DIN norma k normě ГОСТ 1481-84? Měl by to být nějaký šroub. Děkuji moc za pomoc.
 
22.01.2015 | Vladimír Buk
Sdělení pro pana Jana Pašku : šroub na obrázku má název... Lícovaný šroub s dlouhým (krátkým) závitem - DIN 609; ČSN 021111 (12) To rozlišení dlouhý nebo krátký závit je podle délky závitu, přiřazeného k metr.závitu. Lícování válcové části je K6... pro otvor v lícování H7
 
22.01.2015 | Jan Paška

Příloha
Dobrý den, mohli by jste mi prosím poradit jak se jmenuje šroub na této mé fotografii, jaká je to norma a tak? Předem moc děkuji za odpověď.